האם גריל גז חייב אבנים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הינה הגיע הזמן וגם אתם מחפשים לקנות גריל גז לבית ולא בטוחים איך לתפעל אותו ומה עוד צריך לדעת. אחת השאלות שתמיד אנחנו מקבלים היא למה כדאי להוסיף אבנים לגריל? האם בכלל זה עוזר? והאם גריל גז חייב אבנים או שהם אפילו רק מזיקות לו? 

כדי שתעשו את הקנייה החכמה ביותר ותדעו מה לעשות עם הגריל שלכם, הינה כמה דברים שצריך לדעת על גריז גז באופן כללי, ועל השימוש באבנים באופן ספיציפי.

גריל גז, כמו השם שלו, עובד על בלון גז שמתחבר אליו עם צינור ממש כמו כיריים במטבח. ברוב המקרים, הוא לא צורך המון אנרגיה ומגיע עם כל מיני תוספות שמאפשרות למשתמש בו נוחות מרבית ופשטות בבישול, כמו תעלות שמנקזות את השמן ואת הלכלוך ומאפשרות ניקוי קל, או תופסות כאלו ואחרות שעוזרות לייצר לבשר את הטעם המדויק  שתרצו כמו לדוגמה מכונה שמייצרת עשן כדי והופכת את הגריל למעשנת.

למה גריז גז חייב אבנים? אם בכלל?

אחד האביזרים הנלווים שלא מעט אנשים בוחרים להשתמש בהם הן אבנים קרמיות ששים על גריל הגז. האבנים סופחות את החום של הגריל ומעבירות אותו אל הבשר בפיזור טוב יותר וגם מגבירות את החום. היתרון המשמעותי יותר של האבנים הקרמיות הוא הטעם שהן מסיפות לבשר. החסרון הגדול שיש לגריל גז הוא באיבוד הטעם ה”פחמי” שהבשר מקבל כשהוא נצלה על גריל פחמים. אבנים קרמיות גם ייתנו לבשר את הטעם הזה וישדרגו את הצלייה שלכם ואת החוויה שתהיה לכם בארוחה, וגם ימנעו את הלכלוך שפחמים מייצרים.

חשוב להבהיר שאין הכרח אמיתי לקנות את האבנים הללו ואין ספק שהטעם של הבשר עדיין יוצא טוב גם בלעדיו, אך האבנים מוסיפות המון לגריל הגז וגורמות לשימוש בו להיות מקצועי יותר ומוצלח יותר.

כמה טיפים נוספים שכדאי לדעת:

  1. ביצוע בדיקה תקופתית של גריל הגז- 

בשביל לשמור על הגריל ולגרום לו לשמש אתכם לאורך זמן, חשוב להזמין טכנאי מקצועי אחת לשנתיים שיבדוק את מצב הגריל ויראה אם יש תקלות כאלה ואחרות (כמו דליפת גז לדוגמה) זה ישמור על הבטיחות שלכם ועל הגריל.

  1. אסור לנקות את הגריל עם מסירי שומן-

מסירי שומן עלולים לפגוע באטימות של הצנרת בגלל שהיא עשויה בדרך כלל מנחושת שיכולה להתפרק לאט לאט עם השימוש במסירי שומנים. חשוב לשים לב שמנקים את הגריל ישר אחרי הבישול כדי שהלכלוך ירד בקלות וככה לא תצטרכו בכלל להשתמש במסירי שומנים או בכל חומר אחר שעלול לפגוע בצנרת.

  1. אל תשאירו את גריל הגז שלכם ללא השגחה-

לקוחות רבים נוטים להשאיר את הגז דולק לפני שהם מתחילים לבשל או בזמן שהוא צולה את הבשר וללכת לעיסוקים אחרים. במידה וחום הגריל עולה מעל 400-500 מעלות (מה שיכול לקרות בזמן שהוא סגור) גריל הגז עלול להעלות עשן ולהתלקח. אם תשמרו עליו ותפתחו את המכסה מידי פעם, לא אמורה להיות שום בעיה כזו ולכן אסור להשאיר אותו ללא השגחה.

עכשיו אתם יודעים את כל מה שאתם צריכים על גריל גז. הגריל מייצר חווית צלייה ייחודית שתשדרג כל על-האש ותגרום לכם להיות הבית הראשי של אירועים משפחתיים, אירועים עם חברים וכל מפגש כזה או אחר.

גרילים במגוון סוגים ומחירים תוכלו למצוא אצלנו באתר. אז קדימה, הארוחה הבאה כבר מחכה לכם. 
היכנסו עכשיו והזמינו >>